Об’єднана авіабудівна корпорація (ОАК) вирішила припинити фінансування підготовки серійного виробництва близькомагістрального пасажирського літака Ан-148 у Воронежському акціонерному літакобудівному товаристві (ВАЛТ). Про це повідомив один з учасників засідання правління ОАК, передають ProUa
За його словами, не дивлячись на підписаний меморандум між ОАК і держконцерном «Авіація України», в Україні з подачі керівництва «Авіації України» і за підтримки уряду фактично почався перегляд договору про спільне виробництво Ан-148.
Зокрема, як зазначило джерело, до розробника літака Ан-148, київського конструкторського бюро АНТК ім. Антонова, почали пред’являти претензії з приводу передачі конструкторської документації російським підприємствам - партнерам в реалізації проекту Ан-148, хоча це передбачено угодами, підписаними між урядами двох країн.
На думку російської сторони, заяви українських урядовців про незаконну передачу документації російським підприємствам несуть загрозу зриву реалізації проекту спільного виробництва Ан-148. Раніше український перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров висловив претензії з приводу передачі російським підприємствам документації на Ан-148.
«Ан-148 - це наша розробка. Ми виділяли величезні гроші на цю розробку - на освоєння серійного виробництва, і ми розраховували, що Ан-148 піде в серію на наших заводах, не тільки на київському «Авіанті». Що ми з нашим літаком вийдемо на ринок, і тому нам не зовсім сподобалися ті угоди», - заявив раніше М.Азаров.
Додамо, що у вересні в Харкові і Києві відбулася презентація сумісних проектів Державного авіабудівного концерну «Авіація України» і Об’єднаної авіабудівної корпорації (РФ). Крім того, на презентації був представлений меморандум про взаєморозуміння по розвитку співпраці у області транспортної рампової і пасажирської авіатехніки, підписаний сторонами 21 серпня ц.р. на авіавиставці «МАКС-2007» в Росії.
Як повідомлялося раніше, меморандум між двома об’єднаннями передбачав проведення єдиної маркетингової і цінової політики, науково-технічних досліджень.
Тоді йшлося про проект відновлення серійного випуску літаків Ан-124 і можливості кооперації за програмою Ан-70. Сторони підтвердили готовність серійно випускати літаки Ан-148 в Росії і в Україні і створити центри з обслуговування цієї техніки. Перспективним також названа співпраця щодо літака МС-21 і створенню транспортного літака. Також розглядається можливість комплектації російського літака МС-21 українськими двигунами Д-436.
І-РЕПОРТЕР
|